Apler

jQuery 4 – mis on uut?

Uus jQuery 4 on saadaval allalaadimiseks

Toimus sündmus, mida oli vähe oodata, kuid mis üllatas paljusid arendajaid sügavalt. Selgub, et JS-raamatukogu, mis seisis interaktiivse veebi alguses, areneb endiselt. Pärast viimast suurt väljalaset seitse aastat tagasi teatas jQuery arendustiim uue suure uuenduse, jQuery 4.0.0 beeta väljaandmisest. See versioon hõlmab mitmeid veaparandusi, jõudluse parandusi ja muutusi, mis võivad mõjutada olemasolevat koodi. Üks märkimisväärsemaid uuendusi on toetus IE 10-le ja vanematele versioonidele, samuti teistele aegunud veebibrauseritele.

Samuti on jQuery 4.0.0-st eemaldatud vananenud ja tarbetu kood, samuti mõned API-d, mis olid varasemates versioonides märgistatud aegunud. Lisaks on eemaldatud mõned “maagilised” käitumised, mis olid liiga keerulised ja ebaselged. Selleks, et aidata arendajatel uude versiooni üle minna, avaldab jQuery meeskond üksikasjaliku migreerimisjuhendi ja jQuery Migrate plugini, mis tuvastab ja lahendab võimalikud probleemid.

jQuery 4.0.0 beeta-versioon on saadaval allalaadimiseks ametlikult CDN-ilt ja npm pakihaldurist. Kolmandad osapooled CDN-id ei hostita seda beeta-versiooni, kuid nad hakkavad hiljem hostima 4.0.0 lõppversiooni. Allpool on mõned põhipunktid jQuery 4.0.0 beeta kohta.

Head aega, IE<11 ja teised aegunud brauserid


Üks olulisemaid muudatusi jQuery 4.0.0-s on hüvastijätt Internet Exploreri versioonidega 10 ja vanemad. See vastab meeskonna plaanile järk-järgult lõpetada toetus vanematele IE versioonidele, mille täielik eemaldamine on kavandatud jQuery 5.0 jaoks. Lisaks on selles väljalaskeversioonis lõpetatud toetus teistele aegunud brauseritele, nagu Edge Legacy, iOS <11, Firefox <65 ja Android Browser. Vananenud koodi eemaldamine on viinud olulise suuruse vähenemiseni, mis mõjub positiivselt üldisele jõudlusele.

Hüvastijätt vananenud API-dega


jQuery 4.0.0-ga kaasneb mitmete vananenud API-de eemaldamine, mis on raamatukogus püsinud mitu versiooni. Funktsioonid nagu jQuery.cssNumber, jQuery.isArray, jQuery.parseJSON ja teised on eemaldatud raamatukogu lihtsustamise ja vananenud või üleliigsete funktsioonide kõrvaldamise eesmärgil. Arendajaid kutsutakse tutvuma tulevase täieliku uuendamise juhendiga, et sujuvalt üle minna nendest vananenud funktsioonidest.

Massiivimeetodid jQuery prototüübi asemel


Püüdes joonduda üldtunnustatud tavadega, loobub jQuery mõningatest massiivimeetoditest (push, sort ja splice) oma prototüübist. Arendajatel, kes kasutavad neid meetodeid oma pistikprogrammides, tuleks muudatustega kursis olla ja vastavalt oma koodi värskendada.

Sündmuste fookuse standardiseerimine


jQuery 4.0.0 teeb muudatusi fookuse ja fookuse kaotuse sündmuste järjestuses vastavalt W3C viimasele spetsifikatsioonile. See võib tähendada muudatusi koodis nende arendajate jaoks, kes tuginesid eelnevale järjestusele, kuid tagab kaasaegsete veebibrauserite ühtsuse.

FormData toetus jQuery.ajax’is


Nüüd sisaldab raamatukogu ka kahendsõnaliste andmete, sealhulgas FormData, toetust AJAX-päringutes. See täiustus lihtsustab kahendsõnaliste andmete töötlemist ja vastab kaasaegsetele veebiarenduse tavadele.

JSONP käitumise muudatused


Automaatne JSONP päringute edastamine eemaldati jQuery 4.0.0-s. Selle asemel soovitab raamatukogu arendajatel kasutada CORS-i domeenidevaheliseks suhtluseks, tagades turvalisema ja oodatavama käitumise.

jQuery algallika migreerimine ES-moodulitesse


Märkimisväärseks sündmuseks on jQuery algallika üleminek AMD-st ES-moodulitesse. See muudatus lihtsustab jQuery importimist moodulitena ja pakub arendajatele suuremat paindlikkust.

Trusted Types ja CSP tugi


jQuery 4.0.0 toob kaasa Trusted Types toetuse, suurendades turvalisust HTML-i manipuleerimisel. Nüüd töötleb raamatukogu asünkroonseid skriptipäringuid, kasutades

vaata veel...

Võta ühendust

Kontakt

Privaatsuspoliitika
© 2023 Kõik õigused kaitstud — APLER Solutions OÜ