Kuidas Migratsioon Google Analytics 4 Versioonile Töötab: Juhend ja Parimad Tavad

Google Analytics 4 (GA4) on Google’i uusim analüütikatööriist, mis asendab järk-järgult traditsioonilise Universal Analytics (UA) platvormi. GA4 pakub täiustatud jälgimisvõimalusi ning võimaldab paremini mõista kasutajate käitumist nii veebisaitidel kui ka rakendustes. Kui soovite oma analüüsisüsteemi uuendada, siis siin on juhend, kuidas edukalt migreerida Google Analytics 4 versioonile.

1. Looge Uus GA4 Oma Olemasolevale Kontole:

Esimene samm on luua uus GA4 konteiner oma olemasolevas Google Analytics kontos. Kui olete sisse loginud oma Google Analytics kontole, minge “Admin” sektsiooni ja valige olemasolev konto ning veebileht, mille soovite migreerida. Seejärel klõpsake nupul “Looge konteiner”. Sisestage uue konteineri nimi ja valige sobivad valikud.

2. Lisage GA4 Mõõdikud ja Sündmused:

GA4 keskendub sündmuste ja mõõdikutele, erinevalt traditsioonilisest lehevaatamiste põhisest analüüsist. Mõelge läbi, milliseid sündmusi soovite jälgida (nt. lehekülje vaatamised, klikid, registreerimised jne) ning lisage need uude GA4 konteinerisse. Kasutage “Sündmuste” ja “Mõõdikute” sektsioone, et kohandada jälgimist vastavalt oma vajadustele.

3. Seadistage Eesmärgid ja Teisendid:

GA4 kasutab eesmärkide asemel teisendeid (conversions) jälgimiseks. Seadistage oma eesmärgid uues GA4 konteineris, valides sobivad sündmused ja mõõdikud, mis tähistavad edukat teisendit teie veebisaidil või rakenduses.

4. Kohandage Jälgimist:

GA4 pakub paindlikku jälgimist, mis võimaldab teil kohandada andmete kogumist vastavalt oma vajadustele. Kasutage “Sündmuste juhtimine” osa, et määratleda erilisi sündmusi, mis peavad jälgima spetsiifilisi kasutaja tegevusi.

5. Uuendage Veebisaidil/Rakenduses Koodi:

Migreerimise osaks on uue jälgimiskoodi lisamine oma veebisaidile või rakendusele. Uue GA4 koodi leiate oma uuest konteinerist. Koodi lisamiseks veebisaidile järgige Google’i juhiseid või kasutage sobivat tagide haldamise tööriista.

6. Katsetamine ja Kontroll:

Enne lõpliku versioonile üleminekut veenduge, et uus GA4 jälgimine töötab korralikult. Tehke mõned testkülastused ja veenduge, et andmed jõuavad õigesti teie GA4 konteinerisse. Kontrollige ka eesmärkide ja teisendite jälgimist.

7. Parimad Tavad:

  • Varundage Andmed: Enne migreerimist tehke varukoopia oma UA kontolt pärit andmetest. Nii tagate, et teil on juurdepääs varasematele andmetele, kui vaja.
  • Migreerige Järk-Järgult: Kui olete suuremahulise veebisaidi või rakenduse omanik, võiksite alustada GA4 kasutuselevõttu väiksemal osal veebist ning seejärel laiendada seda järk-järgult.
  • Koolitus ja Õppevahendid: Tutvuge GA4 dokumentatsiooniga ning võib-olla korraldage meeskonnale koolitus, et nad saaksid uue analüüsivahendiga mugavamalt töötada.

Migreerimine GA4 versioonile võimaldab teil saada sügavamaid teadmisi oma veebisaidi või rakenduse kasutajate käitumise kohta. Oluline on mõista, et üleminek võib võtta aega ning nõuda mõningast harjumist uue süsteemiga. Nõuetekohane ettevalmistus ja järkjärguline üleminek aitavad tagada sujuva migratsiooni protsessi.

vaata veel...

Võta ühendust

Kontakt

Privaatsuspoliitika
© 2023 Kõik õigused kaitstud – APLER Solutions OÜ